Boeten voor verzwegen gestolen geld uit safeloket Rabobank
20 december 2022De beruchte kluisroof bij de Rabobank in Oudenbosch had voor de man in de volgende zaak meer gevolgen dan hij had verwacht.
Een man huurde vanaf 2011 een safeloket bij de Rabobank in Oudenbosch. Bij een inbraak in 2018 werd de inhoud van een groot aantal safeloketten gestolen. De bank vergoedde € 110.953,38 voor het gestolen geld en € 23.180 voor de sieraden. Het totaalbedrag van € 134.133,38 werd in 2019 uitbetaald. De inspecteur legde aan de man navorderingsaanslagen IB over 2015 tot en met 2019 op omdat het vermogen (het geld en de sieraden) dat in het safeloket lag en de vergoeding van de Rabobank in 2019 niet had aangegeven. Daarbij legde de inspecteur vergrijpboeten op van 75% en van 150% voor 2019. De man ging in beroep tegen de vergrijpboeten.

Commentaar
Banken kennen hun klanten. De Rabobank nam in de brief over de schadevergoeding de volgende passage op: "Voor de goede orde wijzen wij u op uw eigen verantwoordelijkheid en plicht om over uw gehele inkomen en vermogen correct aangifte te doen bij de Belastingdienst. Rabobank werkt niet mee aan transacties die erop gericht zijn om fiscale en justitiële autoriteiten te misleiden." De stelling van de man dat hij het vermogen niet had opgenomen uit onwetendheid, kreeg van de Rechtbank terecht weinig aandacht.